IPN-logo
INSTYTUT PROFILAKTYKI NATURALNEJ
INSTITUTE OF NATURAL PROPHYLAXIS
w Radomiu
Strona główna | O nas | Kontakt

Biuletyn Irydologiczny

W latach 2004-2005 zostało wznowione wydawanie Biuletynu Irydologicznego. Każdy poświęcony jest innej tematyce. Opisy zmian chorobowych ilustrują oryginalnalne zdjęcia oczu. Do każdego numeru „Biuletynu” zostały wklejone kolorowe fotografie tęczówek, o wymiarach 10 cm × 15 cm.

Numer 15. Tablice irydologiczne. Irydologia. Cz. III. Od topografi i tęczówek do pigmentów i zmian barwnych.

Numer 14. Ocena stanu zdrowia pacjenta na podstawie badania pulsu i analizy irydologicznej.

Numer 13. Schorzenia serca. Kazuistyka. Opisy pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi. Obok dokumentacji klinicznej zaprezentowano dokumentację zdjęciową wraz z analizą irydologiczną. Oryginalna dokumentacja zdjęciowa Instytutu Irydologii w Radomiu.

Numer 12. Naczynia wieńcowe w ocenie irydologicznej. Zmiany na tęczówkach oczu wskazujące na zagrożenie schorzeniami sercowo-naczyniowymi są w codziennej praktyce irydologicznej spotykane coraz częściej. Jak je interpretować? Prezentacja zdjęć tęczówek pacjentów.

Numer 11. Nadciśnienie tętnicze. Obserwujemy wyraźny wzrost ryzyka zgonu występuje przy nadciśnieniu tętniczym. Co prawda nie można na podstawie analizy irydologicznej określić konkretne wartości ciśnienia tętniczego, ale analiza taka odkrywa przed nami wiele ciekawych informacji... Przykładowe propozycje terapii ziołowej.

Numer 10. Zależność patologiczna refleksowych pól narządowych na tęczówce oka. Z praktyki wiadomo, że analiza irydologiczna nie ogranicza się tylko do poszukiwań jednego znaku, ale jest budowana w oparciu o sumę zauważalnych zmian morfologicnych widocznych na tęczówce oka. Obecność utrwalonych znaków w określonym refleksowym polu narządowym często rzutuje na zmiany w innym polu. Niekiedy są to zmiany warunkowane genetycznie.

Numer 9. Depresja i irydologia. Możliwości wykorzystania irydologii we wspomaganiu diagnostyki psychiatryczno-psychologicznej. Autor dr med. K. Zboralski jest psychologiem klinicznym i pracownikiem Kliniki Psychiatrycznej. Oryginalna dokumentacja zdjęciowa Autora.

Numery 8 i 7 poświęcone są schorzeniom pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. Zawierają, zarówno analizę przypadków, jak i omówienie wiodących znaków irydologicznych.